Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
GazeteTürk -Kdz.Ereğli Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber
Reklam

Uzun Mehmet’in Milli Serveti; “TAŞ KÖMÜRÜ…”

Zonguldak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömür’ün Bulunuş Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı. Tekin mesajında, “Taşkömürünü bularak, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine büyük bir değer kazandıran Uzunmehmet’i bu vesileyle bir kez daha rahmet ve saygıyla andıklarını söyledi. Taşkömürünün Zonguldak, Türkiye ve dünya için çok değerli bir maden olduğunu ifade eden […]

08 Kasım 2019 - 15:34 'de eklendi ve 60 kez görüntülendi.
Uzun Mehmet’in Milli Serveti; “TAŞ KÖMÜRÜ…”

Zonguldak Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, “8 Kasım Uzun Mehmet’i Anma ve Kömür’ün Bulunuş Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Tekin mesajında, “Taşkömürünü bularak, bölgemiz ve ülkemiz ekonomisine büyük bir değer kazandıran Uzunmehmet’i bu vesileyle bir kez daha rahmet ve saygıyla andıklarını söyledi.

Taşkömürünün Zonguldak, Türkiye ve dünya için çok değerli bir maden olduğunu ifade eden Başkan Tekin, “1829 yılında bulunan taşkömürü, bulunduğu günden bu yana bölgemizin en önemli ekonomik kaynağı olmuş, binlerce insanımıza istihdam sağlamıştır. Bu vesileyle Taşkömürünü bulan ve tarihe ilk maden şehidi olarak geçen Uzun Mehmet ve bugüne kadar madenlerde hayatını kaybetmiş bütün maden şehitlerine Allah’tan rahmet dilerken madenlerde canı pahasına alın teri döken tüm madencilere kolaylıklar diliyorum.”

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER