Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
GazeteTürk -Kdz.Ereğli Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber
Reklam

Saltukova havalimanı pisti 300m uzatılacak

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Zonguldak Havalimanı pist uzatma ve genişletme çalışmaları başladı. Zoguldak Bartın Karabük illerinin ortak Havalimanı olan Saltukova hava limanı 1999’da kurulduktan ve 2002’de kapatıldıktan sonra 2007’de tekrar hizmete girmesi ile yurt içi ve yurt dışı seferleri başlamıştı. Ancak Havaalanı’na iniş yapacak olan uçakların inişine engel olan pistin uzatma ve genişletme çalışmaları rehabilite edilerek […]

11 Ocak 2020 - 17:06 'de eklendi ve 41 kez görüntülendi.
Saltukova havalimanı pisti 300m uzatılacak

Zonguldak’ın Çaycuma ilçesinde Zonguldak Havalimanı pist uzatma ve genişletme çalışmaları başladı.

Zoguldak Bartın Karabük illerinin ortak Havalimanı olan Saltukova hava limanı 1999’da kurulduktan ve 2002’de kapatıldıktan sonra 2007’de tekrar hizmete girmesi ile yurt içi ve yurt dışı seferleri başlamıştı. Ancak Havaalanı’na iniş yapacak olan uçakların inişine engel olan pistin uzatma ve genişletme çalışmaları rehabilite edilerek Zonguldak Valiliğince Zonguldak İl Özel İdaresi tarafından yeniden başlatıldı.

Bartın valisi tarafından ve Avrupa Zonguldaklılar / Karaelmaslılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Karakulak’ın da takipleriyele desteklenen çalışma ilk etapta 300 metre uzatılması ve 15 metre genişletilmesi şeklinde planlandı. Devletin pist genişletmesi için yapacağı ödenek gerçekleştiğinde ise hedeflenen pist uzunlu toplamda 2200 metre genişliği ise 45 metre olması bekleniyor. İş makineleri ile Devlet Demir Yollarına (DDY) ait köprünün altında bulunan ev ve atıl vaziyetteki binaların yıkımına başlanıldı.

Pistin hedeflenen uzunluk ve genişlik ölçüleri tamamlandıktan sonra uçak iniş ve kalkışlarının rahatlaması ve güvenli olmasından dolayı diğer uçak firmalarının da iç ve dış uçuş seferlerine başlaması bekleniyor.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

 BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

( 1 Yorum )

  • Mehmet Karakulak ;

    BU İŞE ÇOK GEÇ BİLE KALINDI

    Filyos Bölgesine Yatırımcıları ilgilendiren ilk Hava ulaşımıdır.
    10 yıldır bu konuda sürekli olarak yani acil gerekli olan ILS Cihazı,Dağ traşlanması,Havalimanı pistinin uzatılması ve genişletilmesi hakkında dosyaların,projelerin hakkında haberler ve tüm ilgililer ile görüşme Git/Gel’i ne rağmen yine de 2014/2017 girişimlerimiz sonucu sadece ILS SİSTEMİ kurulabilmiştir ama Pist yüzünden gittikçe daha da büyüyen sorun dağı milleti artık tam manasıyla bıktırdı,uçuş iptalleri insanları soğuttu,yurt dışı uçuşlarındaki kaçınılmaz maliyet-fiyat politikasında yolcular isyan etme noktasına gelmiştir.

    12 Ocak 2020 12:32