Reklam
Reklamı kapat
Reklam
Reklamı kapat
GazeteTürk -Kdz.Ereğli Son Dakika Haberleri ve Güncel Haber
Reklam

İstihdam Kurulu toplandı…

İl İstihdam Kurulu Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında toplandı. ToplantıdaÇocuk işçiliği ile mücadele konusunda ikinci 100 günlük İcraat Programı  çerçevesinde Zonguldak ilindeki çocuk işçiliği ile mücadele eylem planı masaya yatırıldı. 4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 13.maddesi  ve ilgili Yönetmelik gereği Zonguldak İl İstihdam  ve Meslek Eğitim Kurulu 2019 yılı ilk toplantısını Zonguldak Öğretmenevi toplantı salonunda […]

31 Ocak 2019 - 20:13 'de eklendi ve 139 kez görüntülendi.
İstihdam Kurulu toplandı…

İl İstihdam Kurulu Vali Erdoğan Bektaş başkanlığında toplandı. ToplantıdaÇocuk işçiliği ile mücadele konusunda ikinci 100 günlük İcraat Programı  çerçevesinde Zonguldak ilindeki çocuk işçiliği ile mücadele eylem planı masaya yatırıldı.

4904 sayılı Türkiye İş Kurumu Kanununun 13.maddesi  ve ilgili Yönetmelik gereği Zonguldak İl İstihdam  ve Meslek Eğitim Kurulu 2019 yılı ilk toplantısını Zonguldak Öğretmenevi toplantı salonunda gerçekleştirdi. Toplantı Zonguldak Valisi Erdoğan Bektaş’ ın açılış konuşması ile başladı. Ardından Zonguldak Çalışma ve   İş Kurumu İl Müdürü Gönül Demirsu’nun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nün  2018 yılı Yıllık Faaliyet Raporunu sunması ile devam etti. Toplantıda Meslek Eğitim Yürütme Kurulunun 3 aylık raporu değerlendirildi. Diğer bir madde  olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın  Çocuk işçiliği ile mücadele konusunda ikinci 100 günlük İcraat Programı  çerçevesinde Zonguldak ilindeki çocuk işçiliği ile mücadele eylem planı masaya yatırıldı.

Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü’nde özellikle kadınlar, gençler, engelliler, roman vatandaşlar, uzun süreli işsizler, göçmenler, işsizlik ödeneği alanlar gibi özel politika gerektiren gruplarda yer alan bireylere iş arama motivasyonu ve yöntem desteği vermek maksatlı yoğunlaştırılmış  bir iş ve meslek danışmanlığını içeren İş Kulübü projesi ile ilgili bilgilendirme yapıldı. İş kulübünden Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi öğrencilerinin yoğun bir şekilde faydalanması konusunda üniversite ile işbirliği protokolü imzalanması kararlaştırıldı. Görüş ve önerilerin alınmasına müteakip toplantı Vali Erdoğan Bektaş’ ın kapanış konuşması ile son buldu.

Etiketler :
HABER HAKKINDA GÖRÜŞ BELİRT

Reklam
SON DAKİKA
Reklam
İLGİLİ HABERLER