Haber Detayı
28 Mayıs 2020 - Perşembe 20:15 Bu haber 2076 kez okundu
 
Sokağa çıkma ile ilgili yeni kararlar alındı...
Cumhurbaşkanı kabine toplantısı sonrası alınan yeni kararları açıkladı..
GÜNDEM Haberi
Sokağa çıkma ile ilgili yeni kararlar alındı...

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamalarda 10 Nisan'da getirilen haftasonu sokağa çıkma kısıtlamaları bir süre daha devam edecek. Yaptığı açıklamalarda normalleşme takvimini açıklayan Erdoğan, "Sokağa çıkma kısıtlamalarının bazılarını bir müddet daha sürdürmekte fayda görüyoruz."

Haftasonu sokağa çıkma yasağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kabine toplantısının ardından açıklamalarda bulundu. Erdoğan, koronavirüs tedbirleri kapsamında şehirler arası seyahat yasağının sona erdiğini fakat 15 ilde sokağa çıkma yasağının bu hafta sonu da devam edeceğini açıkladı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı açıklamada şehirlerarası girişlerde getirilen kısıtlamaların 1 Haziran'da kaldırılacağını ama gerektiğinde tekrardan getirilebileceğini belirtti.

65 yaş üstünün sokağa çıkma sınırlaması ve Pazar günleri 14.00-20.00 saatleri arasında istisna kapsamında olması devam edecek.

20 yaş altıyla ilgili sokağa çıkma uygulamasını da 18 yaşa indiriyoruz. 0-18 yaş grubunun tamamı Çarşamba- Cuma günleri 14.00-20.00 saatlerinde sokağa çıkma kısıtlamasına tabi olmalayacak.

 

İÇİŞLERİ BAKANLIĞI SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI GENELGESİ YAYIMLANDI MI?

İçişleri Bakanlığı 30-31 Mayıs sokağa çıkma yasağı için genelgeyi henüz yayımlamadı.

 

HAFTA SONU YASAĞI HANGİ İLLERDE OLACAK?

Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Sakarya, Samsun, Van ve Zonguldak illerinde ise şehir giriş-çıkış kısıtlaması uygulamasına devam edilecek.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sokağa, çıkma, yasak, Zonguldak, 15 il, Cumhurbaşkanı, pandemi, karar,
Yorumlar
Haber Yazılımı