Haber Detayı
26 Ekim 2020 - Pazartesi 19:10 Bu haber 263 kez okundu
 
Elektrikte kesilse de sularımız hep akacak...
Kdz. Ereğli Belediyesi’nin enerji kesildiğinde suların kesilmemesi için inşa ettiği 3 yeni su deposu inşaatında sona gelindi. Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert, İnallı ve Kestaneci’de çalışmaların tamamlandığını, Osmantepe’de ise sona gelindiğini belirterek, “Aralık sonuna kadar alt yapı bağlantıları tamamlayarak yeni yıl ile birlikte su depolarını devreye alacağız” dedi.
YAŞAM Haberi
Elektrikte kesilse de sularımız hep akacak...

Kdz. Ereğli Belediyesi’nin enerji kesildiğinde suların kesilmemesi için 1 milyon TL yatırım ile şehrin 3 ayrı noktasına inşa ettiği su depoları tamamlanma aşamasına geldi.

Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Cömert, Su ve Kanalizasyon İşleri Müdürü Deniz Koca ile Osmantepe 500 tonluk su deposunda devam eden çalışmaları yerinde takip etti. Cömert, İnallı’da 100 tonluk, Kestaneci Mahallesi Radar Tepe’de 500 tonluk su depolarının inşasının tamamlandığını belirterek şunları söyledi:

Osmantepe’de 500 tonluk su deposunun yapımında sona gelindi. Kısa sürede buradaki çalışmalarımız da tamamlanacak ve Aralık ayı sonuna kadar alt yapı bağlantılarını tamamlayarak yeni yıl itibarıyla su depolarını devreye almış olacağız. İnallı ve Osmantepe su depolarıyla Elmatepe, Kepez’in bir bölümü; Kestaneci su deposuyla Güldere ve Kestaneci Mahallesi ile Alkaya mevkisinde elektrik kesintilerinden sonra meydana gelen su kesintileri bir daha yaşanmayacak. Sorunu çözmüş olacağız.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Elektrikte, kesilse, de, sularımız, hep, akacak...,
Yorumlar
Haber Yazılımı