Haber Detayı
22 Ocak 2021 - Cuma 14:57 Bu haber 562 kez okundu
 
Eko Tim ekibinin konuğu İlkay Kaynak oldu…
Eko Tim ekibinin konuğu İlkay Kaynak oldu…
EĞİTİM Haberi
Eko Tim ekibinin konuğu İlkay Kaynak oldu…

Zonguldak’ın Ereğli ilçesinde İzmirlioğlu İlkokulu EBA üzerinden uzaktan eğitime devam eden öğrenciler Eko-Okullar Projesi kapsamında, Ereğli Belediyesi Çevre Mühendisi İlkay Kaynak ile online toplantı gerçekleştirdi.

İzmirlioğlu İlkokulundan yapılan yazılı açıklama şu şekilde;

“Eko-Okullar Projesi kapsamında faaliyetini sürdüren İzmirlioğlu Eko Tim ekibimiz 21/01/2021 Perşembe günü Kdz. Ereğli Belediyesi Çevre Mühendisi İlkay Kaynak'ın katılımı ile online toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya her sınıftan seçilen 35 öğrenci ile rehber öğretmenlerimiz Figen Özcan, Özlem Gelişli, Şadiye Çakır ve Şener Karabina katıldı.

Toplantıda atıklar, atıkların geri dönüşümü, geri dönüşebilen maddeler, geri dönüşümün nasıl toplanıp değerlendirilebileceği üzerinde açıklamalar yapıldı. Pillerin, kullanılmış yağların, eski eşyaların,  elektronik atıkların toplanma sürecinde belediyenin izlediği yol Çevre Mühendisi İlkay Kaynak tarafından anlatıldı. Öğrencilerimiz bu konuda neler yapabileceklerine dair bilgi edinmiş oldular. Bunun yanında yönelttikleri sorularla merak ettikleri konuları da öğrenmiş oldular.

Etkinlik için Kdz. Ereğli Belediyesi Çevre Mühendisi İlkay Kaynak'a teşekkür ediyoruz.”

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Eko, Tim, ekibinin, konuğu, İlkay, Kaynak, oldu…,
Haber Videosu

Web Tv'de Görüntüle

Bu videoyu yorumlamak ve paylaşmak için ayrıca tıklayın.

Yorumlar
Haber Yazılımı