AnaSayfa > Siyaset > Murat Sesli için yeni bir umut daha doğdu

Murat Sesli için yeni bir umut daha doğdu

Belediye Başkan adaylığı müracaat tarihi en son 18 Şubat 2014. Özel Yetkili Mahkemeler bu tarihe kadar kaldırılırsa, Çelik-2 davasında yargılanma yeniden başlayacak. Bu da Murat Sesli'nin siyasi olarak önünü açmış olacak. Hukukçular 18 Şubat'a kadar mahkemelerin yetkilerinin kaldırılması halinde davaların yeniden görüleceğini ve Murat Sesli’nin de tekrar aday olması konusunda önünde hukuki bir engel bulunmadığını belirtiyorlar.

06.Ocak.2014 Pazartesi 09:58
A A A

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu 'nun özel mahkemelerin kaldırılmasıyla ilgili Cumhurbaşkanı ve Başbakan'a sunduğu teklif olumlu sonuçlandı. Buna göre, özel yetkili mahkemelerin baktığı davaların tekrar görülmesi gündemin esas maddesi, balyoz, ergenekon, şike davası hatta Murat Sesli nin içinde bulunduğu davanın yeniden görülmesi gündeme geldi.

Gazetecilere teklifle ilgili açıklama yapan Fevzioğlu, "Sayın Başbakan'ın bu konudaki yaklaşımı bizim izlediğimize son derece ılımlı oldu. Adalet Bakanlığı'na konuyu iletti, birlikte çalışılmasını istedi. Pazartesi çalışmalara başlayacağız" dedi

 Feyzioğlu'nun bu teklifi Kdz. Ereğli'de Çelik-2 operasyonu akıllara getirdi.. 'Adil Yargılanma' konusunda büyük tartışmalar yaşanan Çelik-2 davasının yeniden başlama ihtimali Ereğli'de büyük yankıya sebep oldu.

Gazete Türk’e konuşan Murat Sesli, kendisi gibi Çelik-2 davası mağdurlarının da süreci yakından takip ettiğini belirterek, gelişmeleri yakından takip ettiklerini ve avukatlarının da konuyla ilgilendiklerini söyledi.

Sesli, ‘Eğer, Sayın Feyizoğlu’nun söylediği doğrultuda gelişmeler yaşanır ve yeniden yargılanmamız söz konusu olursa, avukatlarım aracılığıyla ilgili makamlara müracaatlarımızı yapacağız’ dedi.

Bu haber 942 kez okunmuştur

Yorumlar
YORUM EKLE
Henüz yorum yapılmamış.